fbpx

Prosta metoda na ujędrnienie skóry − szczotkowanie ciała na mokro

sauna tampico 3

Prosta metoda na ujędrnienie skóry - szczotkowanie ciała na mokro

Szukasz skutecznych sposobów na zwiotczałą i pozbawioną jędrności skórę ciała? Nie chcesz wydawać fortuny na zabiegi kosmetyczne i specjalistyczne produkty kosmetyczne? Postaw na prosty, ale niezwykle skuteczny sposób! Szczotkowanie na mokro to szybki zabieg pielęgnacyjny, który wykonać możesz podczas porannego lub wieczornego prysznica czy też kąpieli przy użyciu specjalnej szczotki do masażu. Zabieg ten niesie za sobą wiele korzyści − poznaj więc sekret tej metody i rozpocznij szczotkowanie na mokro w domowym zaciszu jak najszybciej!

Szczotkowanie ciała na mokro – na czym polega ten rodzaj pielęgnacji skóry?

Prosty, szybki, a także skuteczny – to w skrócie opis zabiegu szczotkowania ciała na mokro. Za pomocą specjalnej szczotki do masażu na mokro wykonujesz intensywne ruchy posuwiste lub okrężne – co stanowi zarówno odprężający masaż, zbawienny dla skóry peeling, który pozwoli pozbyć się martwego naskórka, jak również pobudzenie krążenia krwi i limfy, co wpływa na ujędrnienie i uelastycznienie skóry ciała. Zapomnij więc o wiotkiej, pozbawionej jędrności skórze, pozbądź się cellulitu oraz rozstępów i postaw na domowe spa! Co więcej, ten codzienny rytuał będzie także doskonałą chwilą dla Ciebie i Twojego ciała – cudowny relaks i odprężenie po całym dniu, a także zastrzyk pozytywnej energii gwarantowany! Szczotkowanie na mokro należy wykonywać zawsze w kierunku serca – jeżeli więc zaczynasz od nóg masaż wykonujesz od stóp w górę, w przypadku rąk od dłoni w górę, natomiast przy tułowiu zaczynasz od brzucha ruchami okrężnymi kierujesz się w stronę dekoltu. Nacisk jest kwestią indywidualną – należy więc dopasować go do własnych odczuć i preferencji.

Korzyści z regularnego szczotkowania ciała na mokro

Szczotkowanie na mokro w przeciwieństwie do zabiegu szczotkowania na sucho wykonujemy przy dodatku wody – podczas prysznica czy też kąpieli. Czym głównie różnią się te rodzaje zabiegów pielęgnacyjnych? Szczotkowanie w połączeniu z wodą jest delikatniejsze – woda zmniejsza szorstkość, a także sprawia, że twardsze szczeciny jak np. w szczotce Tampico miękną. W kwestii korzyści i zalet dorównuje jednak szczotkowaniu na sucho – oba zabiegi pozwalają uzyskać wspaniałe efekty ujędrnienia skóry, pozbycia się niechcianego cellulitu, spłycenia rozstępów czy też poprawy kolorytu skóry. Skóra staje się elastyczniejsza, a także zachwyca przepięknym blaskiem.
Wybór rodzaju szczotkowania należy więc do Ciebie, jednak gdy dopiero rozpoczynasz przygodę z tym rodzajem masażu, to warto przy zakupie w pierwszej kolejności kierować się rodzajem szczeciny szczotki. Na początek rekomendowane są szczotki na sucho, następnie twardsze ze szczeciną z dzika, a dla bardziej doświadczonych osób szczotki Tampico, które można używać również z dodatkiem wody. W celu uzyskania jeszcze bardziej spektakularnych efektów szczotkowanie na mokro warto połączyć z serią kosmetyków nawilżających czy też antycellulitowych, które stosowane są po zakończonym zabiegu i wysuszeniu skóry.