fbpx

5 kroków do pięknej skóry poprzez szczotkowanie na sucho

szczotkowanie na sucho

Masaż połączony z peelingiem i zbawiennym efektem dla Twojej skóry? Zabieg, który łatwo wykonać można w domowym zaciszu przy niewielkim nakładzie finansowym? Widoczne i skuteczne ujędrnienie skóry, uelastycznienie jej, a także przywrócenie pięknego, witalnego oraz zdrowego wyglądu? Poznaj zabieg szczotkowania na sucho i w 5 krokach uzyskaj spektakularny efekt! Stwórz swoje własne, domowe spa, zapoznaj się ze szczotkowaniem ciała na sucho i wprowadź ten zabieg do codziennego pielęgnacyjnego rytuału! Piękna skóra ciała jest na wyciągnięcie ręki – nie zwlekaj więc ani chwili dłużej i poznaj efekty masażu na sucho na własnej skórze.

Szczotkowanie na sucho – zadbaj o swoją skórę!

Wiotka, pozbawiona jędrności i napięcia skóra? Widoczny cellulit, rozstępy, a także wrastające po depilacji włoski? Koniec z tym! Szczotkowanie ciała to doskonały sposób na przywrócenie skórze witalności, a także pozbycia się niechcianej skórki pomarańczowej czy też spłycenie rozstępów. Systematyczne szczotkowanie na sucho poprawia krążenie krwi, a także przepływ limfy – do skóry trafia więc więcej tlenu i składników odżywczych, efektywniej odprowadzane są toksyny z organizmu, a sama skóra ciała ujędrnia się i uelastycznia. Zabieg z powodzeniem zastąpić może peeling ciała – przy użyciu szczotki usuwany jest martwy naskórek, regularne szczotkowanie na sucho jest także pomocne w walce z wrastającymi włoskami. Kolejną korzyścią jest błogi, odprężający masaż – po ciężkim dniu szczotkowanie ciała będzie zbawienne dla całego Twojego ciała, a wykonany rano zabieg bez wątpienia doda Ci zastrzyk pozytywnej energii na cały dzień!

Ujędrnij swoją skórę w 5 prostych krokach – poznaj szczotkowanie od podszewki!

Jak w 5 prostych krokach uzyskać piękną, jędrną i elastyczną skórę? Rozpocznij regularne szczotkowanie na sucho. W pierwszym kroku należy wybrać odpowiednią szczotkę do wykonania zabiegu – tu bez wątpienia warto zdecydować się na specjalistyczne produkty dedykowane szczotkowaniu na sucho i wybrać szczotki cechujące się wysoką jakością oraz naturalnymi materiałami. Po drugie zapoznaj się z prawidłową techniką – szczotkowanie powinno być zawsze wykonywane w stronę serca, od dołu do góry. Dla nóg, rąk oraz pleców zaleca się energiczne ruchy posuwiste, dla brzucha oraz innych wrażliwych miejsc ruchy okrężne. Po trzecie częstotliwość – zabieg szczotkowania na sucho zaleca się wykonywać codziennie, jednak z powodzeniem można robić to częściej. Najważniejsza jest jednak systematyczność i samodyscyplina – tylko regularne wykonywanie szczotkowania na sucho przyniesie spektakularne efekty. Kolejny krok to dopasowanie szczeciny szczotki, dostosowanie odpowiedniego nacisku oraz właściwe trzymanie szczotki do masażu. Nacisk jest kwestią typowo indywidualną – dobierasz go więc do własnych możliwości, odczuć i preferencji. Dla osób rozpoczynających przygodę ze szczotkowaniem na sucho rekomendowane jest trzymanie szczotki pod kątem – wraz z przyzwyczajeniem skóry szczotkę należy trzymać jak najbardziej prostopadle do ciała. W kwestii szczeciny, dla osób rozpoczynających tę przygodę polecana jest ta przeznaczona do masażu na sucho, wraz z doświadczeniem rekomenduje się szczecinę z dzika oraz twardszą szczotkę Tampico. Ostatnim krokiem do uzyskania pięknej skóry jest połączenie zabiegu z kosmetykami pielęgnacyjnymi – serią produktów nawilżających, wygładzających skórę czy też antycellulitową!