fbpx

Czy szczotkowanie pomaga na rozstępy?

Zestaw szczotek do masażu ciała

Czy szczotkowanie pomaga na rozstępy?

Pociążowe rozstępy, blizna po cesarskim cięciu, obrzęki, skóra pozbawiona jędrności i blasku? Jest na to prosty sposób! Szczotkowanie ciała na sucho lub na mokro to zabieg, który bez najmniejszych problemów wykonasz w domowym zaciszu, a jego efekty bez wątpienia Cię zachwycą! Poznaj kilka wskazówek odnośnie tego typu masażu ciała, dowiedz się więcej o jego efektach i rozpocznij domową pielęgnację jak najszybciej! Szczotkowanie ciała rekomendowane jest szerokiemu gronu – zarówno osobom, które chcą pozbyć się rozstępów, cellulitu, ujędrnić skórę, jak również usunąć martwy naskórek i zwiększyć efekt działania kosmetyków pielęgnacyjnych.

W jaki sposób działa szczotkowanie i czy faktycznie warto?

Zastanawiasz się, jak za pomocą samej szczotki Twoje rozstępy mają faktycznie się spłycić, a skóra ujędrnić? Czy traktować to jako mit, czy zabieg, który faktycznie pomoże Ci pozbyć się niechcianych rozstępów? Użycie specjalnej szczotki nabitej szczeciną pozwala zarówno na znakomitą pielęgnację skóry, jak również przyjemny masaż połączony z peelingiem. Poprzez wykonywanie energicznych ruchów posuwistych lub okrężnych z dostosowanym naciskiem pobudzone zostaje krążenie krwi oraz limfy. Intensywniej krążąca krew to dostarczenie większej ilości tlenu oraz składników odżywczych do skóry, co znacząco wpływa na jej kondycję i wzmocnienie. Szczotkowanie ciała na sucho lub na mokro wykonywane systematycznie pozwala więc ujędrnić skórę, spłycić rozstępy, zredukować cellulit, a także poprawić koloryt skóry. Ten bezpieczny i prosty do przeprowadzenia zabieg w domu powinien jak najszybciej pojawić się w Twojej codziennej, pielęgnacyjnej rutynie!

szczotkowanie ciała a rozstępy

Spłycenie rozstępów – jak szybko można uzyskać efekt i jak często szczotkować skórę?

Podstawową zasadą jest samodyscyplina, aby osiągnąć zamierzony efekt należy więc postawić na systematyczność. W celu spłycenia rozstępów skórę najlepiej szczotkować przynajmniej raz dziennie, jednak chcąc przyspieszyć efekt, zabieg można wykonywać nawet dwa razy dziennie – rano i wieczorem. Nie ma dokładnie określonego czasu szczotkowania, przyjęło się jednak, aby ten rodzaj masażu na jedną partię ciała trwał około 3-5 minut. Pierwsze efekty poprawy kondycji skóry pojawia się już po kilku zabiegach – bez wątpienia warto więc poświęcić kilkanaście minut dziennie i cieszyć się pięknym wyglądem oraz dodatkową energią. Pobudzenie krążenia to oprócz znakomitych efektów pielęgnacyjnych również zastrzyk pozytywnej energii każdego dnia!

Szczotkowanie ciała – jak prawidłowo wykonać zabieg?

Główną zasadą prawidłowego szczotkowania jest zarówno kierunek wykonywania czynności szczotkowania, jak również rodzaj ruchu oraz nacisk. Masaż za pomocą szczotkowania powinien być wykonywany zawsze w stronę serca – dla nóg rozpoczyna się go więc od stóp, natomiast dla rąk od dłoni. Dla kończyn oraz pleców zaleca się energiczne ruchy posuwiste specjalną szczotką, natomiast dla brzucha, tułowia i innych wrażliwych miejsc ruchy okrężne. Nacisk dostosowywany jest indywidualnie, w zależności od preferencji oraz odczuć. Zadbaj o odpowiednią technikę, a bez wątpienia znakomite efekty uzyskasz już po kilku zabiegach!