fbpx

Jaką wybrać odpowiednią szczotkę do masażu na sucho?

zdjęcia szczotek aranżacja 7

Chcesz rozpocząć przygodę ze szczotkowaniem na sucho i zastanawiasz się, jakie akcesoria do wykonania zabiegu będą niezbędne? Zależy Ci, aby odpowiednio przygotować się do zabiegów? Jedyne, co tak naprawdę będzie Ci potrzebne, to specjalistyczna szczotka na sucho – naturalna, z odpowiednią szczeciną, wykonana z bezpiecznych dla skóry materiałów, wysokojakościowa i wygodna w użytkowaniu. Dowiedz się, czym kierować się podczas zakupu, na jakie parametry szczotki do masażu na sucho zwrócić uwagę, a także poznaj najpopularniejsze modele dedykowane konkretnym obszarom ciała!

Szczotka do szczotkowania na sucho – kieruj się jakością!

Zabieg wykonywany regularnie poprawi wygląd Twojej skóry – zarówno ją ujędrni i uelastyczni, poprawi krążenie krwi i limfy, wpłynie pozytywnie na koloryt, pozwoli pozbyć się cellulitu i rozstępów, a także szybko usunie martwy naskórek. By jednak uzyskać ten wspaniały efekt skóry w doskonałej kondycji należy wybrać odpowiednią szczotkę do wykonania zabiegu – taką, która zapewni bezpieczne i wygodne szczotkowanie. Bez wątpienia nie ma tu więc miejsca na żadne kompromisy – na pierwszym miejscu podczas zakupu postaw jakość i renomę producenta! Stojąc przed wyborem idealnej szczotki, w pierwszej kolejności warto rozważyć jej szczecinę – włosie szczotki do masażu na sucho, które ma bezpośredni kontakt ze skórą. Dla wszystkich rozpoczynających przygodę ze szczotkowaniem ciała polecane są szczotki do masażu na sucho z delikatniejszą szczeciną. Dla bardziej wprawionych osób poleca się twardszą szczecinę z dzika czy też szczecinę Tampico wykonaną z włókien agawy. Profesjonalne szczotki do szczotkowania na sucho najczęściej wykonane są z naturalnego drewna bukowego, są one trwałe, a także ekologiczne. Wybór odpowiedniej szczeciny oraz materiału samej szczotki to nie tylko komfort i możliwość odpowiedniego wykonania cennego zabiegu szczotkowania, ale także brak ryzyka reakcji alergicznych oraz spełnienie wzorowo zadania – odprężającego masażu, peelingu ciała, a także pobudzenia krążenia krwi i limfy.

Parametry szczotki do masażu na sucho – wybierz swój idealny model

Kolejnym parametrem, który warto rozważyć podczas zakupu, jest kształt szczotki do masażu na sucho oraz jej dodatkowe elementy. Do masażu nóg, rąk, pleców czy brzucha najczęściej używane są szczotki o kształcie owalnym, do delikatnych obszarów takich jak dekolt, szyja czy biust dedykowane są natomiast mniejsze szczotki okrągłe. Kształt szczotki powinien gwarantować Ci wygodne trzymanie i użytkowanie. Najczęściej spotykane są dwa modele – szczotki do masażu na sucho z rączką lub z paskiem do włożenia palców. Wariant z rączką szczególnie sprawdza się do obszarów ciała, do których ciężko dosięgnąć – głównie plecy czy też tylna część ud. Modele owalne umożliwiają natomiast łatwiejsze dostosowanie równomiernego nacisku, stosowane są więc do większych i mniejszych obszarów ciała – nóg, rąk czy brzucha. Jeżeli podczas zakupu postawisz na jakość i naturalne materiały możesz mieć pewność, że szczotka do masażu na sucho posłuży Ci na długi czas – wybierz więc swój idealny model i rozpocznij ten cudowny zabieg jak najszybciej!