fbpx

Czy po szczotkowaniu używamy balsamu lub innego kosmetyku nawilżającego?

nawilżanie ciała po szczotkowaniu

Rozpoczynasz przygodę ze szczotkowaniem ciała i zastanawiasz się, czy zabieg możesz połączyć ze stosowaniem serii ulubionych produktów kosmetycznych? Chcesz zadbać o swoje ciało kompleksowo i uzyskać znakomity efekt zdrowej, zadbanej oraz elastycznej skóry? Kosmetyki nawilżające będą doskonałym uzupełnieniem codziennej pielęgnacji, warto więc po zabiegu szczotkowania na sucho czy też na mokro za ich pomocą odżywić skórę, nie jest to jednak obowiązkowe. Wybór w tej kwestii należy do Ciebie, jednak bez najmniejszych wątpliwości w obu kwestiach najważniejsza będzie systematyka. Tylko regularny masaż za pomocą szczotkowania ciała oraz uzupełnienie o kosmetyki pielęgnacyjne pozwoli uzyskać znakomite efekty!

Szczotkowanie na sucho oraz na mokro – zbawienny wpływ na Twoją skórę

Masaż ciała na sucho lub na mokro przy użyciu specjalnej szczotki pozwoli Ci zarówno ujędrnić i uelastycznić skórę, jak również poprawić jej krążenie i koloryt. Samo szczotkowanie ciała jest w zupełności wystarczające w celu poprawy kondycji skóry, pozbycia się cellulitu i rozstępów, a także usunięcia martwego naskórka. Stosowanie uzupełniających kosmetyków jest więc kwestią indywidualną – wszystko zależy od Twoich upodobań, a także rodzaju cery. Pamiętać należy jednak, że podczas zabiegu szczotkowania na sucho nie używa się żadnych balsamów, kremów, żeli czy też wody – jak sama nazwa wskazuje, jest on wykonywany na sucho, bez użycia dodatkowych nawilżaczy. Dostępne są również szczotki, które nadają się zarówno do szczotkowania na sucho – bez użycia nawilżaczy, jak również na mokro – z dodatkiem wody. Jeżeli chcesz przetestować taką wersję, to doskonałym wyborem będą szczotki Tampico ze szczeciną z włókien agawy. Skórę ciała należy przyzwyczaić do intensywnego masażu, a także dostosować odpowiedni nacisk i intensywność.

Kosmetyki polecane po zabiegu szczotkowania

Po masażu za pomocą szczotkowania skóra jest idealnie przygotowana na dalsze zabiegi pielęgnacyjne, szczotkowanie pozbawia ją bowiem martwego naskórka, a także rozgrzewa i pobudza. Szczotkowanie na sucho to masaż połączony z peelingiem. Jeżeli więc stosujesz dodatkowo kosmetyki nawilżające, kojące skórę, serię antycellulitową czy też chcesz zapewnić skórze dodatkowy zastrzyk energii oraz witamin i składników odżywczych, to moment po zabiegu szczotkowania będzie idealny! Efekty szczotkowania ciała będą widoczne już po kilku zabiegach, zadbaj jednak o systematyczność i samodyscyplinę – tylko regularnie wykonywany masaż za pomocą szczotkowania zapewni Ci długotrwałe i spektakularne efekty jędrnej, zdrowej oraz pięknej skóry! Pamiętaj także o tym, że aby zabieg był w pełni bezpieczny dla Twojej skóry, a także przyniósł zamierzone rezultaty, należy wybrać specjalistyczną, dedykowaną zabiegowi szczotkę do ciała – solidną, z bezpieczną dla skóry szczeciną, wygodną w użytkowaniu oraz wykonaną z naturalnym materiałów. Profesjonalna szczotka do masażu na sucho zadba o Twoją skórę, a także pozwoli Ci uniknąć nieprzyjemnych reakcji alergicznych. Wybierz więc odpowiedni model i rozpocznij regularne szczotkowanie ciała na sucho lub na mokro jak najszybciej!