Czy szczotkowanie ciała pomaga na cellulit?
Szukasz skutecznych sposobów na walkę z cellulitem? Chcesz ujędrnić skórę, poprawić jej kondycję i zadbać o nią przez cały rok? Preferujesz proste zabiegi, które możesz wykonać samodzielnie w domu? Postaw na domowe spa i regularne szczotkowanie ciała na sucho lub na mokro! Ujędrniona skóra, redukcja cellulitu i rozstępów, poprawa krążenia krwi i limfy, a także dodatkowa energia każdego dnia – zapoznaj się szczegółowo z zabiegiem szczotkowania, a także poznaj jego znakomite efekty! Zapewnij sobie i swojej skórze to, co najlepsze!
Szczotkowanie ciała – jakie są korzyści tej naturalnej pielęgnacji?
Regularne i prawidłowe szczotkowanie ciała to nie tylko znakomity efekt pielęgnacyjny dla skóry, ale także przyjemny masaż, który pozwala na chwilę odprężenia. Ten zabieg pielęgnacyjny wykonać można w zaciszu domowym, przy użyciu specjalnej szczotki. Czy na pewno warto? Regularne szczotkowanie to szereg zalet dla Ciebie i Twojej skóry! Ujędrnienie, redukcja efektu skórki pomarańczowej i rozstępów, poprawa kolorytu skóry oraz wygładzenie skóry – to wszystko dzieje się dzięki stymulacji układu limfatycznego, pobudzeniu krążenia krwi oraz złuszczeniu martwych komórek naskórka. Najważniejszą zasadą jest jednak regularność – zabieg najlepiej wprowadzić do codziennej rutyny, nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby robić to nawet dwa razy dziennie. W celu zwiększenia znakomitych efektów polecane jest także po szczotkowaniu stosowanie balsamów wygładzających czy też serii kosmetyków antycellulitowych. Szczotkowanie ciała na sucho lub na mokro działa jak peeling, po wykonanym zabiegu wszelkie kosmetyki pielęgnacyjne będą więc znacznie szybciej się wchłaniać.
Szczotkowanie ciała – jak prawidłowo wykonać zabieg?
Podstawową zasadą szczotkowania jest kierowanie się ku górze – w stronę serca. Jeżeli więc chcesz przeprowadzić masaż całego ciała, warto rozpocząć go od nóg, a konkretniej od stóp. W okolicach kończyn dolnych zaleca się ruchy posuwiste, wykonywane z dołu do góry. Przechodząc do okolic brzucha, ruchy powinny zmienić się na okrężne, zgodnie z kierunkiem wskazówek zegara. Skóra w tym obszarze jest dużo delikatniejsza, nacisk szczotki do masażu antycellulitowego jest więc dużo mniejszy niż w przypadku nóg. Ruchy okrężne kończą się najczęściej na wysokości dekoltu, przy plecach i rękach należy ponownie wrócić do ruchów posuwistych, dopasowując nacisk do własnych preferencji i odczuć. Masaż rąk ponownie rozpoczynamy w stronę serca, przechodząc więc do kończyn górnych szczotkowanie rozpoczyna się od masażu dłoni. Jeżeli dopiero rozpoczynasz przygodę z tym rodzajem zabiegu pielęgnacyjnego, szczotkę najlepiej trzymać pod kątem, co sprawia, że nacisk jest dużo delikatniejszy, a także wybrać szczotkę z delikatniejszą szczeciną – dedykowaną do masażu na sucho. Dla bardziej zaawansowanych zaleca się, aby szczotkę trzymać prostopadle, co pozwala na uzyskanie większego nacisku oraz zakup szczotki do masażu cechującej się twardszą szczeciną z dzika lub też szczotki Tampico.