fbpx

Która szczotka będzie idealna na rozpoczęcie przygody ze szczotkowaniem ?

szczotkowanie na sucho

Odkryj wszystkie korzyści , jakie może mieć Twoja skóra dzięki masażu szczotką na sucho i mokro. Szczotkują nasze ciało ujędrniamy  skórę, pozbywamy się martwego naskórka, a dzięki takim zabiegom  pomagamy organizmowi usunąć toksyny po przez zadbaną skórę. Pamiętajmy  osoby, które mają predyspozycje do niewydolności żylnej, żylaków czy nawet pajączków zabieg szczotkowania nóg powinno się skonsultować z flebologiem, który oceni stan Waszych żył przed rozpoczęciem szczotkowania.W zależności od  potrzeby oraz rodzaju skóry  należy dobrać szczotkę z odpowiednim włóknem. W naszym asortymencie posiadamy szczotki nabite włóknem naturalnym pochodzenia roślinnego z liści agawy zwane Tampico. Agawa do naszej produkcji jest sprowadzana  z Meksyku, gdzie  rośnie dziko na wyżynach pustynnych obszarach Meksyku. Tampico ma zdolności do zatrzymywania wody nawet do 65%, dzięki tym właściwościom doskonale sprawdza się jako włosie w szczotkach przeznaczonych do masażu na mokro. Bardzo ważne jest aby stosować taką szczotkę wyłącznie do masażu na mokro. Naskórek -warstwa zewnętrzna skóry jest utworzona z wielowarstwowego nabłonka płaskiego, która nie posiada naczyń krwionośnych, dlatego rogowacieje, czyli obumiera i systematycznie się złuszcza. Pomagając mu w pozbyciu się martwych tkanek przyspieszamy regenerację skóry. Nie powinniśmy tego procesu drastycznie przyspieszać, agresywna pielęgnacja powoduje wzrost utraty wody z głębszych warstw skóry przez co przestaje być prawidłowo chroniona (może powodować przesuszanie i skłonność do podrażnień). Wielu sprzedawców szczotek do masażu na sucho poleca szczotkę z włókien agawy, my nie polecamy, suche tampico podrażnia skórę wręcz ją “rysuje”. Przy długim stosowaniu naskórek zbyt szybko zostaje usuwany,a  jak wcześniej zostało wspomniane szybko traci barierę ochronną czyli warstwę lipidowa naskórka.

Masaż na sucho –  Do tego zabiegu polecamy szczotki  nabite włóknem pochodzenia zwierzęcego. Szczecina z trzody chlewnej , rasy specjalnie hodowanej do pozyskiwania  surowcu jest,  sprowadza z  Chin. Szczotki  ze szczeciny są miękkie, stosowane do masażu ciała  na sucho. Tak jak szczotki nabite włóknem z agawy  spełniają tę samą funkcję: peeling ciała, masaż, pomagają usunąć  toksyny z  organizmu. Szczotki ze szczeciny są delikatne, dlatego polecamy je osobom o wrażliwej skórze. Zaczynając przygodę ze szczotkowaniem na  początek polecamy szczotkę nabitą szczeciną z  trzody chlewnej. Jeśli ten masaż jest zbyt delikatny  posiadamy szczotki  z  włosiem  z dzika, są   twardsze.

Warto dobrać szczotkę do swoich potrzeb i wygody.

 


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/platne/serwer70202/public_html/wp-content/themes/anmar/functions.php on line 27