Szczotki z włóknem agawy – świadoma pielęgnacja dopasowana do Twojej skóry

IMG_1366

W naszej ofercie znajdziesz szczotki do masażu z naturalnym włóknem, pozyskiwanym z liści agawy rosnącej dziko na pustynnych wyżynach Meksyku. To roślinne włókno jest trwałe, ekologiczne i doskonale sprawdza się w pielęgnacji skóry – szczególnie podczas masażu na mokro.

Dlaczego ostrożnie podchodzimy do masażu na sucho szczotką z krótko przyciętym włóknem agawy?

Włókna agawy mają zdolność zatrzymywania wody nawet do 65%, co czyni je idealnym wyborem do masażu na mokro. Z kolei stosowane na sucho, w krótkiej i twardej formie, mogą okazać się zbyt intensywne – prowadząc do podrażnień, nadmiernego złuszczania naskórka oraz osłabienia jego naturalnej bariery ochronnej, czyli warstwy lipidowej.

Krótkie włókno Tampico (szczotki twarde) – zalecane przede wszystkim do masażu na mokro, lub – z rozwagą – dla osób preferujących intensywniejszy masaż na sucho.

A co jeśli chcesz masować się agawą na sucho?

Dla osób, które cenią roślinne włókno agawy, ale preferują masaż na sucho – przygotowaliśmy delikatniejszą alternatywę: szczotki z długim włóknem AGAWY. Dzięki swojej długości i elastyczności włókno jest mniej szorstkie i znacznie łagodniejsze dla skóry, jednocześnie nadal skutecznie pobudza krążenie i wspiera oczyszczanie skóry. To doskonały kompromis między skutecznością a troską o kondycję naskórka.

Długie włókno ROŚLINNE Z LIŚCI AGAWY (szczotki delikatniejsze) – sprawdzi się w masażu na sucho, szczególnie u osób z wrażliwszą skórą lub tych, które dopiero zaczynają swoją przygodę ze szczotkowaniem.

Warto dobrać szczotkę do swoich potrzeb i wygody.